

Rövid összefoglalás a projektről
Támogatási szerződés száma: TOP-3.2.1-16-ZA1-2018-00004
Kedvezményezett: Dióskál Község Önkormányzata
Projekt címe: Községháza és óvoda energetikai korszerűsítése, Dióskálon
A beruházás során két épület felújítására kerül sor Dióskál községben: községház és óvoda. A projektbe bevont épületek épületenergetikai jellemzői a jelenleg hatályos követelményektől messze elmaradnak, a határoló szerkezetek hőszigetelő képessége rossz, az energiaellátó rendszerek pedig elavultak.
A községház épületén a következő önállóan támogatható tevékenységek kerülnek megvalósításra:
- A meglévő nyílászárók cseréje fa/PVC keretszerkezetű homlokzati üvegezett nyílászárókra. Utólagos külső oldali hőszigetelés valósul meg: homlokzati falak 15 cm vtg., a padlásfödém 25 cm vtg., árkádfödém 20 cm vtg., pincefödém 15 cm vtg. hőszigetelő rendszer alkalmazásával történik.
- Fűtéskorszerűsítés: kondenzációs gázkazán telepítése.
- Maximum háztartási méretű kiserőmű (HMKE) fotovillamos rendszer kialakítása saját villamosenergia-igény kielégítése céljából: Az épület villamos energia fogyasztásának csökkentése/kiváltása érdekében hálózatra visszatápláló napelemes rendszer telepítése.
Az óvoda épületén a következő önállóan támogatható tevékenységek kerülnek megvalósításra a projektben:
- A meglévő nyílászárók cseréje fa vagy PVC keretszerkezetű homlokzati üvegezett nyílászárókra. Utólagos külső oldali hőszigetelés valósul meg: homlokzati falak 15 cm vtg., a padlásfödém 20 cm vtg., lapostető 20 cm vtg. hőszigetelő rendszer alkalmazásával történik.
- Fűtéskorszerűsítés: Kondenzációs gázkazán telepítése automatikával programozható fűtésszabályozással.
- Az épület villamos energia fogyasztásának csökkentése/kiváltása érdekében hálózatra visszatápláló napelemes rendszer telepítése.
Beruházás során a 3.1.2.1 Kötelezően megvalósítandó, önállóan támogatható tevékenységek valósulnak meg:
- Projektarányos és infokommunikációs akadálymentesítés
- Nyilvánosság biztosítása
- Képzési anyag kidolgozása
A projekt megvalósítási időszakában, egy képzés keretében a beruházással érintett épület használói tájékoztatásban részesülnek (az alkalmazott megoldásokról, a helyes üzemeltetés szabályairól, valamint a beruházás környezeti hozadékairól), melyet a tervek szerint épületenergetikában jártas szakértő végez majd. Az előadott képzési anyagot az adott intézményen belül elérhetővé is tesszük.
A projekt teljes megvalósítási időszakában egy energetikai szakértő is bevonásra kerül, az alábbi feladatokkal: - a kivitelezés közbeszerzési eljárás során energetikai kérdésekben szakmai konzultáció és tanácsadás a közbeszerzési eljárást lefolytató szakértő számára (pl. a kivitelezés energetikai vonatkozású műszaki kérdéseiről) - energetikai szakértői konzultáció biztosítása a pályázó képviselőjével és a bevonásra került műszaki ellenőrrel (pl. a beépített anyagok energetikai megfelelőségéről) - projekt fizikai befejezését követően záró energetikai auditori vizsgálat és tanúsítvány készítése.
A projekt megvalósítása során kiemelt figyelmet fordítunk a marketingre és projektkommunikációra az - elért fejlesztési eredmények ismertetése mellett - az energiahatékonyság és a megújuló energiák felhasználásának minél szélesebb körű ismertetése céljából.
Ennek érdekében a projekt keretében megvalósult beruházás átadásakor a településen egy rendezvényt szervezünk, ahol a fenntarthatóság és az energiahatékonyság témájában tartunk lakossági tájékoztatót (fórumot) az elérhető lehetőségekről. Emellett a megvalósítás során kiadványokban és online felületeken is folyamatosan tájékoztatjuk a projekt tágabb célcsoportját – a fenntartható energiagazdálkodási módszerek elterjesztése céljából – a lakosság számára is elérhető technológiákról és megoldásokról.
A tervezett projekt illeszkedik a Nemzeti Energiastratégia 2030, Magyarország II. Nemzeti Energiahatékonysági Cselekvési Terv, ill. Nemzeti Épületenergetikai Stratégiában meg-fogalmazottakhoz.

Pályázatok

|